Visit Us On FacebookCheck Our Feed


“Terminatory biznesa”

2016-10-22 | Autor: | Opublikowane w Blog
Share to Facebook Share to Twitter More...
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jesteś już zmęczony różnymi internetowymi prorokami, którzy na 100 zł zrobią z Ciebie „jutjub dominatora” i takich, co w jednym poradniku na 5 stron pobranym na jedyne 50 zł zmienią Ciebie i Twoją firmę w “100% terminatora biznesu”? Ile już przeczytałeś opracowań o tym jak „efektywnie pozyskiwać klientów i zdobywać 10 tys adresów email na sekundę”?

Pomyśl ile naprawdę warta jest wiedza, o której mówią autorzy tych rewelacji. 50 zł? Gdybyś to Ty wiedział, jak zmienić ołów w złoto, to podzieliłbyś się tą wiedzą za 100 zł? I to jeszcze robią na to „promocje”. Promocja na wiedzę? Dobre, nie? :) Wiedzę zdobywa się przez cały czas i to kosztuje, ale tutaj najważniejsze: to inwestycja, która zawsze się zwraca. Zawsze. Przy czym „zdobywanie wiedzy” równa się „zdobywanie praktycznego doświadczenia życiowego”. I tylko takiego, dlatego nie martw się, że Ci coś nie wyszło. Zdobyłeś doświadczenie, a to klucz do kolejnych drzwi – jeżeli chcesz iść dalej.

Wbij sobie do głowy: żeby osiągnąć to co chcesz (cokolwiek to jest) potrzebujesz spełnić tylko 3 warunki.

  • Musisz lubić to co robisz. Musisz. Inaczej daj sobie od razu spokój. Każdy ma intuicję i to ona, a nie Ty wie, co jest dla Ciebie najlepsze :)
  • Musisz być konsekwentny
  • Musisz być pracowity

Wcale nie musisz

  • być samcem / samicą alfa, beta ani gamma :)
  • mieć „unikalnego” pomysłu
  • być ryzykantem zdolnym poświęcić życie, zdrowie i dom teściowej :)

Bardzo dobrym przykładem ilustrującym zastosowanie tej „świętej trójcy każdego sukcesu” są sportowcy. Dlaczego? Dlatego, że sportowych osiągnięć nie da się kupić jak np. dyplomu ani załatwić ich za łapówkę. Ci ludzie muszą wszystko wypracować i tak jak nie da się zostać mistrzem w dyscyplinie x w 2 tygodnie, tak dokładnie z tych samych powodów nie nie da się zbudować porządnej firmy w równie krótkim czasie.

Na pewno często słyszałeś od różnych internetowych kaznodziei biznesu: Rób wszystko inaczej niż cała reszta. Zastanów się na tym przez chwilę, bo to „jak raz” dokładnie ta recepta, której szukasz :) Dlaczego? Dlatego, że każdy z nas odziedziczył inny zestaw genów, bo ma unikalnych przodków i dzięki temu swój unikalny życiorys. Czytaj: nikt inny nie ma takich samych doświadczeń życiowych co Ty.

Mówiąc wprost: rób to co lubisz i tylko po swojemu Nie kopiuj konkurencji i sąsiada, nie kupuj gotowych plakatów, ulotek, wpisów na facebooka i filmów na youtube. Rób wszystko po swojemu tak jak Ci podpowiada intuicja, a zobaczysz, że osiągniesz zamierzony efekt :) „Unikalny” oznacza, że Ty w relacji z innymi jesteś niepowtarzalny i logicznie rozumując jeżeli będziesz działać zgodnie z sobą, stworzysz niepowtarzalny efekt.

To wyjaśnia dlaczego nie musisz być samcem alfa, szastać „nietypowymi” pomysłami, ryzykować wszystko co masz itd.

Po prostu i zwyczajnie: nie musisz się uczyć jak być „oryginalnym”. Już taki jesteś, bo tak Cię stworzyła natura. Zapomnij o środowisku, w którym żyjesz i nie słuchaj malkontentów. Wystarczy, że przestaniesz kopiować wszystkich i wszystko dookoła :)

Bądź niepokorny. Za to się płaci, na ogół dużo, ale warto, bo tylko niepokorni zmieniają świat :) Uwaga: niepokorny nie znaczy zarozumiały.

Bój się. Jak najwięcej. Ale działaj. Też jak najwięcej :)

Już niedługo garść konkretów jak działać, żeby się nie pogubić w życiu (zawodowym):)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Autor:

Ilość publikowanych wpisów: 2. Już wkrótce więcej wpisów tego autora.

Skomentuj ten wpis:

Dodatkowe wpisy od ‘Blog’